Telefon

Belge Sorgulama

ÜDY-ODY-SRC Mesleki Yeterlilik Belgelerinizi;

Anayasanın 20. maddesinin son fıkrası; “herkes, kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir” hükmü uyarınca Mesleki yeterlilik belgeleri (SRC-ODY-ÜDY) "e-devlet" üzerinden takip edilecektir.
Dolayısıyla, daha önce farklı yollarla ulaşılabilen bilgilere bundan böyle e-devlet üzerinden erişmek durumundasınız. E-devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT Bürosuna başvurarak şifre almanız gerekmektedir.
Not: Bahsedilen sorgulama türü eğitimden ve sınavdan muaf olanlar için geçerlidir. Bilindiği üzere, yasa gereği tanınan haklar çerçevesinde muafiyet kriterlerine uyanlar sadece belge ücreti ödeyerek alanlarıyla ilgili MYE Belgelerini eğitimden ve sınavdan muaf olarak alabilirler.

Belge Ücretleri:
**Mesleki Yeterlilik Belgesi ücretini yatırmak isteyenlerin herhangi bir Vakıfbank şubesine başvurmaları, Mesleki Yeterlilik Belgesi (SRC-ODY-ÜDY) ücretini ödemek istediklerini belirterek ve T.C. Kimlik Numaralarını dekonta mutlaka yazdırmaları gerekmektedir.

* Her Belge Başına 28-TL ücret yatırılmakta olup, banka 2 TL’de işlem ücreti almaktadır.
Yatırılacak belge ücretleri havale veya EFT şeklinde değil sadece banka görevlisine elden MYE ücreti şeklinde yatırılacaktır.

İrtibat Tel: 0312 441 38 18-20 (3 hat)
Faks: 0312 442 37 59

E-devlet şifresi ile mesleki yeterlilik belgesi sorgulaması nasıl yapılır?

Yukarıda da belirtildiği üzere, belge sorgulaması sadece e-devlet şifresi ile https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden yapılmaktadır. 

Belge sorgulama aşağıda uygulamalı olarak gösterilmiştir.

Aşama -1- Adres çubuğuna https://www.turkiye.gov.tr/ yazınız. Karşınıza bu ekran gelecektir.